Stucco Antico (benátský štuk) je stěrková dekorativní hmota na bázi akrylátové disperze, dokonale imitující benátský mramor.

Je mikroporézní a paropropustný. Jeho finální podoba závisí na šikovnosti a zručnosti aplikátora. Způsobů provedení existuje několik, ale asi nejčastějším je leštěný vzhled zmiňovaného materiálu. V poslední době se také začíná používat varianta takzvaného efektu prolínání dvou barev. Je možné ho též napustit včelím voskem a zlepšit tak jeho odolnost proti ušpinění. (Upozornění - po zavoskování změní materiál lehce svůj vzhled - malinko ztmavne a při případném mechanickém poškození se téměř nedá opravit tak, aby opravované místo nebylo vidět.)

Vzhledem ke svému reprezentativnímu vzhledu je velmi oblíbeným a vyhledávaným dekorativním materiálem. Ačkoliv je jeho použití známé již dlouho, nechybí dodnes v žádném z luxusních interiérů.

Stucco Antico (benátský štuk) - galerie vzorků

Tadelakt (imitace marockého štuku) - galerie vzorků

Stucco Antico (benátský štuk) - ukázky aplikací

Bohužel nemůžeme zaručit přesnou barevnost reprodukcí zobrazených na www stránkách rokis.cz se skutečnou barevností dodávaných materiálů. Dekorativní materiály doporučujeme vybírat výhradně podle skutečných vzorků.