Dotazy a odpovědi
Co vše bych měl připravit před započetím prací, bude potřeba v jejich průběhu zajistit nějakou součinnost a kdo zajistí úklid?
Abychom se mohli zodpovědně připravit na novou zakázku, potřebujeme s předstihem navštívit místo realizace. Po důkladné prohlídce interiérů a zejména kontrole podkladů domluvíme orientační plán prací a připravíme cenovou nabídku. Zároveň dohodneme případnou součinnost, která ale ve většině případů není nutná.
Před započetím prací pak zakryjeme vše krom upravovaných stěn zakrývací fólií, nebo zakrývací tkaninou a maskovací páskou. V průběhu prací se snažíme minimalizovat prašnost a další negativní dopady naší činnosti. Průběžně provádíme hrubý úklid a odvážíme veškerý nepořádek. Po ukončení prací odstraníme zakrývací materiál a vše po sobě řádně uklidíme.
Jak správně vybrat dekorativní materiál?
V první řadě je nutné mít jasnou představu. Měli byste vědět, jestli chcete materiál hladký, lesklý, imitující kov, hrubý, hodně strukturální… atd. Všeobecně jsou totiž dekorativní materiály rozděleny právě do takovýchto kategorií.
Dále je nutné si dopředu říci, jaké vlastnosti budete od Vašeho dekorativního materiálu požadovat – omyvatelnost, mechanická odolnost, vysoká prokreslenost…
Dalším bodem výběru je určení místa, kde budete chtít vybraný dekorativní materiál aplikovat – koupelna, kuchyň, obývací pokoj…
Samozřejmostí je také představa o barevném odstínu daného dekorativního materiálu.
Poté nás kontaktujte, Vaše požadavky zhodnotíme a společně s Vámi vybereme to nejlepší řešení.
Při stěhování došlo k poškození několika zdí s Benátským štukem v obývacím pokoji, lze toto poškození zaretušovat?
Tento dekorativní materiál se velmi dobře opravuje nezavoskovaný. Po zavoskování ale změní lehce svůj vzhled – malinko ztmavne a při případném mechanickém poškození se téměř nedá opravit tak, aby opravované místo nebylo vidět. Naproti tomu je ale po zavoskování dokonale odolný proti vodě a prakticky neušpinitelný. Je velmi dobře omyvatelný a lze jej případně také vyleštit do celoplošného lesku. Vzhledem k tomu, že Stucco Antico (Benátský štuk) je vápenného charakteru, jeho krása vyniká většinou při ponechání syrovějšího vzhledu – bez vosku.
Do nově zrekonstruovaných firemních prostor zvažujeme použití Benátského štuku, jak musí být upraven podklad před aplikací tohoto materiálu?
Pokud je stávající podklad prašný, je nutné ho před aplikací materiálu Stucco Antico (Benátský štuk) nejdříve napenetrovat: Na soudržné podklady se penetrace provádí vodou ředitelnými fixatéry. V případě velmi špatné kvality stávajícího podkladu (drolivost, velká prašnost, rezavé stopy po vlhkosti… apod) se používají spec. ředidlové fixatéry od firem Differente a Tollens. Je-li podklad pro aplikaci tohoto dekorativního materiálu příliš hrubý (stěrkovat není nutné pouze dobře připravený sádrokarton), je nutné pro vyrovnání použít ve dvou vrstvách sádrovou stěrku Rigips.
Pokud jsou v podkladu praskliny většího charakteru, nebo nedávno vysekané a zahozené drážky pro kabely, popř. jiná narušení podkladu u kterých se předpokládá, že mohou časem prasknout a porušit tak finální vzhled, je nutné provést celoplošné překrytí perlinkou. Perlinka se vlepí do první vrstvy vyrovnávací stěrky. Na takto upravené zdivo se pak před aplikací Benátského štuku nanesou ještě další 2 vrstvy sádrové vyrovnávací stěrky, aby se dokonale zakryla okénka perlinky.
Zašlete nám svůj dotaz
Zašlete-li nám svůj dotaz, pokusíme se jej neprodleně zodpovědět a vybrané dotazy (bez uvedení e-mailové adresy) pak uveřejníme spolu s odpovědí na této stránce. Rychlost odpovědí je limitována naší aktuální vytížeností! Omlouváme se proto, bude-li Váš dotaz zodpovězen později.